Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

O jakich kwestiach pamiętać kupując części do pojazdu? Co jest najistotniejsze? Jak je dobierać?

Co jakiś czas należy wymienić części w naszym aucie. Nie istnieje tu inna możliwość, ponieważ pojazd jak pozostałe przedmioty ulega awariom. Jak jednakże dobierać części?


Części zamienne do większości aut możemy podzielić na trzy modele - wybieramy je w zakresie jakościowym.


poduszki powietrzne


Jedna z grup części jest z ASO, następna to zamienniki znanych producentów, a ostatnia grupa podzespoły regenerowane. Tego rodzaju podział określa dyrektywa z 2010, która zapewnia swobodną konkurencję w obszarze części zamiennych do samochodów.
Taka dyrektywa pozwala kierowcy podjąć decyzję, jakiego typu części (więcej dowiesz się na tej stronie) będzie używał przy naprawie. Może zdecydować czy części samochodowe do Fiat będą nowe czy po regeneracji. Nawet jak auto jest na gwarancji to właściciel jest w stanie zażyczyć sobie, żeby używać zamienniki o standardzie porównywalnej jakości, lecz nie oryginalnych i zatrzymać gwarancje na samochód - prosto z tego źródła. To sprawia, że nie musimy utracić pieniędzy na droższe części. Oczywiście jeśli posiadamy fiata to czasem warto wybrać się do serwisu, bo serwis fiata jest miejscem, w którym profesjonalnie zbadają nas samochód. Jak jednakowoż wiemy, co jest źle i wiemy jakiego typu część dobrać, to najbardziej korzystnym rozwiązaniem są elementy regenerowane.


To dobra opcja pod kątem finansowym, lecz również ekologicznym, ponieważ używamy wcześniej wykorzystane podzespoły.


Trzeba mieć jednakże pewność, że są ze sprawdzonego źródła, zostały również zregenerowane za pomocą właściwych procedur i standardów - serwisowi fiata. Jeśli będziemy o tym wiedzieć, to na pewno dobrane części będą najbardziej korzystne pod każdym kątem.