Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

Na co zwracać uwagę wybierając hak holowniczy?

Kierowcy samochodów dzisiaj nie mogą wyobrazić sobie podróżowania bez holowniczego zaczepu. Przydatność jego jest niezastąpiona zwłaszcza w awaryjnych okolicznościach.


Holowniczy hak nie dodaje uroku należącemu do nas pojazdowi.


ubezpieczenie
Author: Brompton
Może się zdarzyć tak, że w czasie instalacji osprzętu holowniczego jest konieczne cięcie zderzaka. Skomplikuje to sam montaż oraz ponadto oszpeci pojazd. Przed kupieniem haka należy zatem sprawdzić, czy wytwórca haka gwarantuje instalację bezinwazyjną albo takie podcięcie zderzaka, jakie będzie niewidoczne. Hak kupujemy na podstawie marki auta, jego modelu czy roku produkcji.

Gdy przeanalizujesz omawiany tekst, to też zainteresuje Cię polecana strona www (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/x5-m), która ma podobne informacje na to zagadnienie, więc kliknij tu.

Zakupiony hak musi zatem być przeznaczony do pojazdu, w którym będzie założony. Wówczas moglibyśmy posiadać pewność, że mocowanie będzie wykorzystywać otwory fabryczne, a to ułatwi instalację. Przy zakupie haka do holowania trzeba się upewnić, że posiada on wymaganą homologację europejską, jaka dopuszcza auto do ruchu po państwach UE.


woda


Nie można kupować haków najprostszych, które są montowane w aucie na stałe. Solidny model powinien posiadać możliwość demontażu kuli. Duża część modeli ma mocowanie śrubowe a oznacza to, że w wypadku, gdy chcielibyśmy zdjąć kulę musimy odkręcić śruby. Im większa ilość śrub, tym więcej czasu zajmie czynność. Jednak plusem tego rozwiązania jest dość niska cena. Tego typu komplet można by zakupić już za dwieście zł. Bardziej wymagający użytkownik mógłby kupić hak z odpięciem automatycznym. Posiadamy tutaj system zapadek, który pozwala na zdjęcie kuli w dosłownie parę sekund. Wymaga to jednak zastosowanie zabezpieczenia dodatkowego w formie zamka na klucz.


Wspomniany hak mógłby kosztować nas nawet 500 złotych. Decydującym parametrem zapewniającym funkcjonalność haka jest jego uciąg. Naturalnie czym okaże się wyższy, tym pozwala na ciągnięcie znaczniejszej przyczepki.

Czy z przeczytanego prezentowanego artykułu udało Ci się wynieść coś fascynującego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (http://www.marexopony.pl/) - zapewne pochłoną Cię bez reszty.

/J]