Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

Kilka ciekawostek na temat filtrów samochodowych -profesjonalne pomysły

Użytkowanie każdego pojazdu mechanicznego koniecznie musi zostać stosowania w nim różnych rodzajów płynów eksploatacyjnych. Do jednych z najważniejszych należy bez wątpienia olej silnikowy.


Odpowiednią pracę silnika każdego pojazdu zapewnia olej silnikowy. Olej (klikaj) silnikowy nie jest tak naprawdę wolny od przeróżnego typu zanieczyszczeń. Oczywiście konieczne jest stosowanie filtrów oleju, które te zanieczyszczenia zatrzymają.Szkodliwe substancje, które zatrzymują się na filtrze przyczyniają się oczywiście do jego zużycia. Każdy kierowca z pewnością ma świadomość, że zmieniając olej silnikowy oczywiście powinniśmy tez wymienić filtr oleju. Spora liczba pojazdów, które ruszają się po Polskich drogach wyposażonych jest w filtr oleju Mann. Produkowany filtr oleju Mann dostępny jest w internetowych i stacjonarnych, idealnie zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych. Po Polskich drogach poruszają się nie tylko pojazdy osobowe, ale także ciężarowe, autobusy i maszyny rolnicze. Właściwe eksploatacja tych aut wymaga stosowania nie tylko filtrów oleju. W pojazdach tych konieczne są także filtry hydrauliczne. Dostępne filtry hydrauliczne stosowane są w skrzyniach biegów oraz w układach wspomagania wymienionych wyżej typach samochodów. Sprawdź koniecznie filtry układu hydraulicznego.


Olej samochodowy
Jak już wcześniej wspomniano, przy wymianie oleju silnikowego potrzebna jest zmiana filtra oleju. Potężna liczba początkujących kierowców nie ma pojęcia jednak, jak często należy je wymieniać. Olej wraz z filtrem wymienia się raz w roku. Ale od tej zasady jest jednak pewne odstępstwo. Posiadacze aut, którzy pokonują potężną liczbę kilometrów powinni wykonać wymiany oleju i filtra po przemierzeniu tak naprawdę dwustu tysięcy kilometrów. Zobacz na . Filtr oleju to nie jeden filtr, który znajduje się w aucie. Pomijając tego typu informacje to jednak w każdym modelu samochodu jest również filtr powietrza, filtr paliwa i filtr kabinowy. Filtr paliwa komfortowo jest zmieniać zgodnie z zaleceniami producenta naszego samochodu. Niezwykle często twórcy pojazdów przeznaczonych do przewozu ludzi sugerują, aby był on zmieniamy po przejechaniu piętnastu tysięcy kilometrów. Po przejechaniu takiej samej ilości odległości należy wymienić również filtr kabinowy.