Jakiego typu olej silnikowy wybierać do auta? Co jest najważniejsze?

Olej silnikowy jest niezwykle istotny, to w sumie jeden z najistotniejszych produktów eksploatacyjnych, który należy na bieżąco kontrolować oraz wymieniać w samochodzie. Wielość rodzajów, typów a także marek olejów silnikowych może zdziwić oraz zdezorientować, więc jak połapać się w tym wszystkim? Jak kupić najlepiej dobrany olej?
Sklep motoryzacyjny Auto-Części
Source: http://www.autopietrzak.pl/
Najważniejszym zadaniem takiego oleju jest zminimalizowanie tarć w silniku, co oznacza ochronę delikatnych elementów jednostki napędowej. Są to pierścienie, łożyska czy cylindry. Olej silnikowy chłodzi takie części i uszczelnia przestrzeń pomiędzy tłokiem, pierścieniami oraz tuleją cylindrową. To sprawia, że możemy utworzyć wysokie ciśnienie w cylindrze. Ponadto, eksperci wśród innych ról tego oleju wymieniają też zminimalizowanie ilości drgań czy działania antykorozyjne, więc naprawdę ciężko sobie wyobrazić działanie współczesnego silnika bez oleju.Najkorzystniej odwiedzić profesjonalny sklep (więcej opinii na ten temat) z olejami silnikowymi, gdzie sprzedawcy będą nam w stanie doradzić, co najkorzystniej wybrać. Ponadto warto już posiadać konkretną wiedzę na ten temat, bo jak już odwiedzimy taki sklep z olejami silnikowymi to możemy mieć mętlik w głowie, jak przekonamy się jaki mamy wybór. Najlepiej wiedzieć, że najbardziej ważną klasyfikacją tych olejów jest ich podzielenie na syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne. Różnica między nimi bierze się z procesu destylacji ropy naftowej, gdyż oleje - przeczytaj więcej tutaj - mineralne są właśnie rafinowane z ropy naftowej, zaś syntetyczne produkuje się łącząc surowce lub pochodne ropy naftowej.

Gdy będziemy w tego typu miejscu jak sklep motoryzacyjny z częściami dobrze się tego dowiedzieć. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakiego typu olej silnikowy będzie najbardziej odpowiedni, bo do kwestii silników należy podejść indywidualne. To co sprawdzi się w jednym silniku niekoniecznie będzie dobre w drugim. Z perspektywy technologicznej, najbardziej odpowiednim olejem jest olej syntetyczny. Jest on bardzo wydajny oraz bardziej rozszczepia cząstki stałe, to sprawia, że ułatwia pracę filtrom, a na pewno też charakteryzuje się niskim poziomem lepkości. Jeżeli więc będziemy odwiedzać sklep motoryzacyjny z częściami dobrze zapytać o taki rodzaj oleju.

Kliknij strone: sklep Autopietrzak