Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

Jakiego typu olej silnikowy wybierać do auta? Co jest najważniejsze?

Olej silnikowy jest niezwykle istotny, to w sumie jeden z najistotniejszych produktów eksploatacyjnych, który należy na bieżąco kontrolować oraz wymieniać w samochodzie. Wielość rodzajów, typów a także marek olejów silnikowych może zdziwić oraz zdezorientować, więc jak połapać się w tym wszystkim? Jak kupić najlepiej dobrany olej?

Sklep motoryzacyjny Auto-Części
Source: http://www.autopietrzak.pl/
Najważniejszym zadaniem takiego oleju jest zminimalizowanie tarć w silniku, co oznacza ochronę delikatnych elementów jednostki napędowej. Są to pierścienie, łożyska czy cylindry. Olej silnikowy chłodzi takie części i uszczelnia przestrzeń pomiędzy tłokiem, pierścieniami oraz tuleją cylindrową. To sprawia, że możemy utworzyć wysokie ciśnienie w cylindrze. Ponadto, eksperci wśród innych ról tego oleju wymieniają też zminimalizowanie ilości drgań czy działania antykorozyjne, więc naprawdę ciężko sobie wyobrazić działanie współczesnego silnika bez oleju.

Najkorzystniej odwiedzić profesjonalny sklep z olejami silnikowymi, gdzie sprzedawcy będą nam w stanie doradzić, co najkorzystniej wybrać. Ponadto warto już posiadać konkretną wiedzę na ten temat, bo jak już odwiedzimy taki sklep z olejami silnikowymi to możemy mieć mętlik w głowie, jak przekonamy się jaki mamy wybór. Najlepiej wiedzieć, że najbardziej ważną klasyfikacją tych olejów jest ich podzielenie na syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne. Różnica między nimi bierze się z procesu destylacji ropy naftowej, gdyż oleje - przeczytaj więcej tutaj - mineralne są właśnie rafinowane z ropy naftowej, zaś syntetyczne produkuje się łącząc surowce lub pochodne ropy naftowej.

Gdy będziemy w tego typu miejscu jak sklep motoryzacyjny z częściami dobrze się tego dowiedzieć. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakiego typu olej silnikowy będzie najbardziej odpowiedni, bo do kwestii silników należy podejść indywidualne. To co sprawdzi się w jednym silniku niekoniecznie będzie dobre w drugim. Z perspektywy technologicznej, najbardziej odpowiednim olejem jest olej syntetyczny. Jest on bardzo wydajny oraz bardziej rozszczepia cząstki stałe, to sprawia, że ułatwia pracę filtrom, a na pewno też charakteryzuje się niskim poziomem lepkości. Jeżeli więc będziemy odwiedzać sklep motoryzacyjny z częściami dobrze zapytać o taki rodzaj oleju.

Kliknij strone: sklep Autopietrzak