Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

Jakie zadania mają filtry powietrza w pojazdach, z jakich powodów należy systematycznie dbać o ich wymianę.

Samochody do tego, aby dobrze jeździć będą wymagać wielu różnych elementów, jakie należy systematycznie wymieniać. Bardzo istotne przykładowo będą filtry powietrza, o zmienieniu których wielu kierowców nie zawsze pamięta na czas. Mechanicy zalecają, żeby to robić przynajmniej raz w roku, a jeżeli będzie się mieszkało w dużym mieście lub więcej jeździ, to nawet częściej. Filtry te oczyszczają powietrze, które przedostaje się do wnętrza silnika ze wszystkich zanieczyszczeń, a tych jak się okazuje może być naprawdę dużo.


samochód u mechanika
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Są to przede wszystkim różnego rodzaju kurze i pyły, drobne owady czy nawet jakieś duże śmieci. Każda taka rzecz, jaka trafiłaby do środka silnika, spowodować by mogła jego uszkodzenie, więc od sprawności filtra zależeć będzie żywotność jednostki napędowej - . Przedostające się do wnętrza nawet niewielkie drobiny spowodować mogą szybsze zużycie gładzi cylindrów, pierścieni i tłoków, co w dłuższym okresie może doprowadzić do obniżenia mocy czy nawet awarii, której naprawa będzie sporo kosztowało.

Z tego też powodu niezwykle istotne jest, aby filtry mann do powietrza %phrase (https://www.iowfilter.com/promocje.html)adanych samochodach zmieniać zgodnie z zaleceniami producentów. Podczas użytkowania zapychają się one coraz bardziej wszystkimi zanieczyszczeniami, jeśli jednak będzie ich za dużo, to w pewnym momencie filtr może po prosty się przerwać i wszystko przedostawać się będzie do środka silnika. Bardzo istotne jest oprócz samej wymiany również to, jakie filtry się użyje.


części samochodowe
Author: Pam Broviak
Source: http://www.flickr.com
W sklepach często będą kusić produkty nikomu nie znanych producentów z Azji, lecz należy wtedy zapytać, czy za zaoszczędzone kilkanaście złotych należy ryzykować. Tanie filtry pewnie będą mieć wkłady, jakie mogą sobie nie poradzić ze wszystkimi zanieczyszczeniami - . Dotyczy to szczególnie zatrzymywania bardzo małych cząsteczek pyłów, które potrafią jednak zrobić sporo spustoszenia w silniku. Takich problemów nie będzie się miało, jeżeli się kupi na przykład dobrej jakości filtry donaldson. Producent ten stawia na najwyższą jakość swoich produktów, z tego też powodu jego filtry strona z filtrami do maszyn budowlanych również można bez żadnej obawy stosować w swoich autach.