Jak prawidłowo używać samochodową klimatyzację, żeby przez długi czas się szczycić przyjemnym chłodem?

Większość kierowców korzysta z klimatyzacji samochodowej jedynie wiosną lub w lecie. Kiedy to panują niezwykle wysokie temperatury. Bez wątpienia jest to duży błąd, bowiem klimatyzacja samochodowa wysusza powietrze oraz pozwala pozbyć się wilgoci z wnętrza jesienią i zimową porą.

Z takiej samochodowej klimatyzacji należy korzystać przez calusieńki rok. Ponieważ w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji może być narażony na awarię ( Cały artykuł: Kliknij tutaj -> ). Jest on smarowany poprzez olej, który się miesza z czynnikiem chłodzącym. Nieuruchamiana przez kilka miesięcy sprężarka może zapiec się i zatrzeć. samochody ciężarowe regeneracja kompresor klimatyzacji to najdroższy element całego układu klimatyzacji samochodowej. Jego naprawa jest w stanie kosztować nawet parę tysięcy złotych. Odpowiada on za obieg czynnika chłodzącego w całym systemie. A do jego uruchomienia wykorzystuje się pasek klinowy silnika samochodowego. Z tego więc powodu zaleca się uruchamianie klimatyzacji bez względu na warunki pogodowe przynajmniej jeden raz na tydzień na 10-15 minut. Wiele razy można spotkać się z diagnozą, że sprzęgło klimatyzacji jest zepsute.
kompresor klimatyzacji
Wytopione amortyzatory gumowe lub fioletowy kolor samej tarczy może wskazywać na częściową ewentualnie całkowitą niedrożność układu. A to bez wątpienia powoduje wstrzymanie pracy tłoków oraz jest powodem poślizgu tarczy sprzęgłowej. Poślizg ten czyni, że sprzęgło - (odsyłam do tego serwisu) klimatyzacji przegrzewa się. Szybki wzrost temperatury jest przyczyną uszkodzenia gumowych elementów całego układu. Na całe szczęście coraz częściej są montowane termiczne bezpieczniki cewek, ograniczające koszty związane z naprawą układu samochodowej klimatyzacji, zobacz całą ofertę: . Należy tylko odpowiednio wcześniej wyciągnąć niezbędne wnioski oraz w porę zareagować. W tego typu sprzęgle klimatyzacji samochodowej starczy wymienić cewkę, splamować ciemne powierzchnie tarczy sprzęgłowej i koła pasowego. Wymiana łożysk też może poprawić właściwości układu samochodowej klimatyzacji.Dobrze jest z tego powodu używać samochodową klimatyzację przez cały rok kalendarzowy. Bezsprzecznie trzeba co jakiś okres przeprowadzić przegląd układu i wymienić główne elementy.