Jak prawidłowo używać samochodową klimatyzację, żeby przez długi czas się szczycić przyjemnym chłodem?

Większość kierowców korzysta z klimatyzacji samochodowej jedynie wiosną lub w lecie. Kiedy to panują niezwykle wysokie temperatury. Bez wątpienia jest to duży błąd, bowiem klimatyzacja samochodowa wysusza powietrze oraz pozwala pozbyć się wilgoci z wnętrza jesienią i zimową porą.


Z takiej samochodowej klimatyzacji należy korzystać przez calusieńki rok. Ponieważ w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji może być narażony na awarię ( Cały artykuł: Kliknij tutaj -> ). Jest on smarowany poprzez olej, który się miesza z czynnikiem chłodzącym. Nieuruchamiana przez kilka miesięcy sprężarka może zapiec się i zatrzeć. Kompresor klimatyzacji to najdroższy element całego układu klimatyzacji samochodowej. Jego naprawa jest w stanie kosztować nawet parę tysięcy złotych.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem zachęcamy Cię - wejdź na nową witrynę i dokonaj oceny (https://www.importujznami.pl/) naszych starań. W razie jakichkolwiek wątpliwości - pisz!

Odpowiada on za obieg czynnika chłodzącego w całym systemie. A do jego uruchomienia wykorzystuje się pasek klinowy silnika samochodowego. Z tego więc powodu zaleca się uruchamianie klimatyzacji bez względu na warunki pogodowe przynajmniej jeden raz na tydzień na 10-15 minut. Wiele razy można spotkać się z diagnozą, że sprzęgło klimatyzacji jest zepsute.
kompresor klimatyzacji
Wytopione amortyzatory gumowe lub fioletowy kolor samej tarczy może wskazywać na częściową ewentualnie całkowitą niedrożność układu. A to bez wątpienia powoduje wstrzymanie pracy tłoków oraz jest powodem poślizgu tarczy sprzęgłowej. Poślizg ten czyni, że sprzęgło klimatyzacji przegrzewa się. Szybki wzrost temperatury jest przyczyną uszkodzenia gumowych elementów całego układu. Na całe szczęście coraz częściej są montowane termiczne bezpieczniki cewek, ograniczające koszty związane z naprawą układu samochodowej klimatyzacji, zobacz całą ofertę: . Należy tylko odpowiednio wcześniej wyciągnąć niezbędne wnioski oraz w porę zareagować. W tego typu sprzęgle klimatyzacji samochodowej starczy wymienić cewkę, splamować ciemne powierzchnie tarczy sprzęgłowej i koła (felgi poznań) pasowego. Wymiana łożysk też może poprawić właściwości układu samochodowej klimatyzacji.


Dobrze jest z tego powodu używać samochodową klimatyzację przez cały rok kalendarzowy. Bezsprzecznie trzeba co jakiś okres przeprowadzić przegląd układu i wymienić główne elementy.