Do czego służy filtr paliwa oraz filtr powietrza?

Wśród różnych części w każdym aucie do takich, które trzeba wymieniać regularnie należą filtry do paliwa i powietrza. Wielu kierowców pamięta o wymianie filtra paliwa, ale o tym, że należy zmienić również filtr powietrza bardzo dużo kierowców niestety bardzo często zapomina. Czemu filtry te muszą być wymieniane?

węglowy filtr paliwa
Filtry paliwa oczyszczają paliwo, które wlewamy do baku auta. Nawet w bardzo czystym rodzaju paliwa znajdą się zanieczyszczenia. Aby to wyeliminować trzeba wykorzystać filtry paliwa - IOW TRADE Spółka z o.o.. Zanieczyszczone paliwa będzie bardzo groźne dla wszystkich typów silników, jednocześnie tych wysokoprężnych, a także na benzynę. W trosce o silnik - oleje silnikowe warszawa - autopietrzak.pl - samochodu każdy użytkownik pojazdu musi mieć wyryte w pamięci, że filtr paliwa powinien być regularnie zmieniany. W odniesieniu do zaleceń producenta auta filtr - dane techniczne - paliwa należy wymienić po wyjeżdżeniu piętnastu, a w innych modelach samochodów jedynie po przejechaniu 50 tysięcy km. Cena filtra nie przekracza kilkudziesięciu złotych, a samo wymienienie jest na tyle prosta, iż każdy użytkownik powinien poradzić sobie z tego typu czynnością samodzielnie.filtr powietrza
Source: pixabay
Następnymi elementami filtrującymi o wymianie, których należy pamiętać będą filtry powietrza. Filtry powietrza chronią serce samochodu, którym jest silnik, przed dostaniem się do niego różnych zanieczyszczeń. Nim powietrze trafi do komory spalania w silniku będzie oczyszczane z nieczystości za sprawą filtru powietrza. Dzięki temu silnik oraz wszelkie poszczególne elementy będą działać bez żadnych zakłóceń. Tak samo używanie elementów filtrujących do powietrza przedłuża okres bezawaryjnej pracy auta. Elementy filtrujące do powietrza przynależą do urządzeń dość tańszych. Takiej wymiany można dokonać samodzielnie, możemy też powierzyć to zadanie mechanikowi - zobacz przykłady. Przeważnie powinien on zostać zmieniony po przejechaniu 15 tys. kilometrów. Czasem jednak przebieg może się zwiększyć, w żadnym wypadku jednak nie należy wymieniać filtra powietrza później aniżeli po wyjeżdżeniu 20 tys. kilometrów. Poza filtrem oleju filtr powietrza oraz paliwa będą należały do najczęściej wykorzystywanych gatunków filtrów w samochodach osobowych. Następnym typem części filtrującej jest filtr kabinowy.