Co zrobić, kiedy samochód psuje się w trakcie dalekiej podróży?

Awaria samochodu może zdarzyć się w najmniej pożądanym momencie. Bywa, że udajemy się w daleką podróż i właśnie wówczas usterka uniemożliwia kontynuowanie podróży. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak znaleźć w okolicy mechanika.


samochód (propozycja na <a href=wynajem aut gdynia)" title="samochód" />
Author: Real MazdaParts
Source: http://www.flickr.com
Zadbaj o samochód

Przede wszystkim warto zadbać o systematyczne przeglądy samochodu. Jest to niezbędne zwłaszcza przed dłuższą podróżą, ponieważ w drodze i z daleka od domu (oraz doświadczonego mechanika) trudno będzie zlikwidować usterkę. Jeśli zlekceważymy analizę stanu technicznego pojazdu przed wakacjami czy inną podróżą, możemy popsuć urlop zarówno sobie, jak i naszym bliskim. Warto wiedzieć, że nawet nieznaczna awaria, względnie wcześnie wykryta, może przełożyć się na znacznie niższe koszty naprawy. Nieprawidłowe działanie elementu zawieszenia, nierzadko przyczynia się do uszkodzenia innych części samochodu, a w rezultacie oznacza potrzebę serwisowania na dużo większą skalę.

Znajdź mechanika

Najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy uszkodzony samochód, to zaprowadzenie go do uznanego i sprawdzonego mechanika. Fachowiec w krótkim czasie zweryfikuje, w czym konkretnie tkwi problem i usunie usterkę. Kłopot pojawia się, kiedy akurat jesteśmy w trasie i nie wiemy, gdzie w okolicy może znajdować się warsztat warty odwiedzenia. Najprościej jest wówczas skorzystać z internetu – wystarczy tylko wpisać pożądaną frazę, np. „skoda naprawa Kraków”, która uwzględni aktualne miejsce naszej lokalizacji. W zależności od tego, jak duża jest awaria (sprawdź pomiar oświetlenia awaryjnego www.hybryd.com.pl/pl/informacje/publikacje/wymagania_dla_systemow_oswietlania_awaryjnego_-_przepisy/) pojazdu, stracimy albo parę godzin, albo w gorszym przypadku nawet dzień z podróży, który wykorzystać możemy.. na zwiedzanie - .


mechanik
Nie ignoruj usterek

Kiedy w czasie podróży odnotujemy, że samochód nie do końca jest sprawny, czyli np. silnik pracuje „nierówno”, albo hamulce nie działają odpowiednio, nie należy kontynuować wyprawy, tylko jak najszybciej znaleźć warsztat. Skoda naprawa Kraków zrealizowana w konkretnym czasie może nas uchronić przed wypadkiem. I choć samo szukanie mechanika, jak i weryfikacja usterki zajmą zapewne więcej czasu, powinniśmy pamiętać, że niesprawne auto może przyczynić się niepotrzebnie do wypadku. Warto więc stracić jeden dzień wakacji rodzinnych, ale za to mieć pewność, że bezpiecznie dojedziemy do celu.