Co warto przemyśleć przy tuningu auta?

Sportowy wydech, duży spojler i kilkadziesiąt koni mechanicznych więcej pod maską. Tak poniektórzy właściciele poprawiają swe wozy, by dawały jeszcze więcej rozkoszy z jazdy jak też były przedmiotem westchnień pozostałych kierowców.


Zabierając się za diesel tuning, warto pomnieć, że niektóre z przeróbek mogą zostać zakwestionowane w trakcie przeglądu technicznego albo policję w czasie kontroli drogowej.
Często tuning wielu posiadaczom aut nasuwa ujemne skojarzenia jak też często jest powodem do dowcipów. Profesjonalnie wykonany między innymi podwyższa parametry techniczne auta, a w wielu przypadkach powoduje także, iż czterokołowiec prezentuje się atrakcyjniej pod wizualnym względem.


tableau - pojazd
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Rozróżnić można 2 główne rodzaje tuningu: audi tuning mechaniczny i wizualny. Do pierwszego z nich można zaliczyć modyfikacje Silnika, układu napędowego bądź paliwowego, a również podwozia, jakie sprawiają, że polepszają się parametry techniczne pojazdu oraz własności jezdne - . Takie przeróbki powodują chociażby podwyższenie mocy wozu, co z kolei przekłada się na lepsze przyspieszenie i wyższą maksymalną prędkość. Może być to m.in. montaż intercoolera czy zamontowanie turbosprężarki. W celu zapewnienia lepszej przyczepności możemy dla przykładu wzmocnić hamulce (profesjonalne zaciski hamulcowe), założyć felgi z cienkiego stopu oraz obniżyć Zawieszenie. Możemy także zamontować części poprawiające bezpieczeństwo jak na przykład: klatkę, jaka zapobiega zgnieceniu przedziału pasażerskiego.
Natomiast zamysłem tuningu optycznego, jak sama nazwa podkreśla, jest odmienienie wyglądu auta jak też wyróżnienie go z całej masy innych samochodów. Taka przemiana częstokroć jest odzwierciedleniem dominującej mody bądź upodobań właściciela.