Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

Co możemy zrobić, by unikać nieprzyjemności wiążących się z niespodziewaną awarią auta? O czym wiedzieć?

Auta mają to do siebie, iż czasami zawodzą, tym bardziej takie, jakie mają trochę lat. Tego typu sytuacje zawsze są związane ze stresem oraz koniecznością zmiany jakichś planów.


auta - fotos
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Dlatego właśnie warto zapobiegać tego typu nieprzyjemny sytuacjom. O czym wiedzieć?
Gdy kupujemy auto używane, to już wtedy musimy dobrze sprawdzić w jakim jest stanie. Niestety, ale sporo jest nieuczciwych sprzedawców, jacy zatajają niektóre problemy z samochodem. Czy jest na taką sytuację rada? Zwyczajnie musimy skorzystać z porad specjalisty od samochodów. Jeśli planujemy wydać na samochód kilkadziesiąt tysięcy złotych to wydanie nawet stu złotych by zrobić przegląd (http://www.stacjakontroli.wroclaw.pl/) nie jest jakimś wielkim kosztem porównując do tego, co możemy stracić. Czasem bowiem okazuje się, iż wada samochodu jest taka duża, iż naprawa będzie związana z wydaniem niemal jeszcze raz kwoty, jaką zapłaciliśmy za samochód. Dlatego właśnie trzeba na tego typu rzeczy bardzo uważać.


Sposobem na to, aby nie być zaskoczyć się nieprzewidzianą awarią, jest z pewnością regularny przegląd. Co prawda musimy robić normalny przegląd co roku, natomiast nie zawsze jest on tak dokładny. Należy zatem wybrać się na dokładniejsze sprawdzenie co wymagałoby wymiany. Zależnie od tego, jaki posiadamy samochód, na przykład Volkswagen części warto kupować oryginalne. Wtedy na pewno będą służyły nam dłużej. Możemy uniknąć w ten sposób częstych wizyt u mechanika.


Dobrze jest też od razu reagować na dziwne sygnały, przykładowe inne niż zwykle dźwięki. W takim wypadku jest szansa, iż reagując wcześniej unikniemy dużej awarii oraz bardziej kosztownej naprawy.